Bahisanaliz

Galler Türkiye EURO 2024 Eleme Maçı Saat Kaçta Hangi Kanalda

EURO 2024 Elemeleri bugün sona eriyor. Almanya’da yapılacak turnuvaya katılacak takımların büyük bir kısmı netleşti. Bu takımlar arasında yer alan Türkiye, gruptaki son maçında Galler deplasmanında mücadele verecek. Grup liderliğini elde edebilmek için sahaya çıkacak Millilerimiz, İstanbul’da yendiği rakibi karşısında kadro kalitesinin getirdiği gücü ispatlamayı hedefliyor.

Galler Türkiye EURO 2024 eleme maçı, canlı maç izle sitelerinin en iyisi olarak bilinen Jokerbet TV’den naklen yayınlanacak. Milli Takımımızın Avrupa yolculuğu, Jokerbet TV güvencesiyle yüksek kaliteyle sizlerle.

Galler’in Durumu

2010’lu yıllarda Avrupa’nın en istikrarlı milli takımlarından olan Galler, EURO 2020’de de grup aşamasındaki rakiplerimizden biriydi. O turnuvada Gareth Bale ve Aaron Ramsey gibi önemli isimleriyle son EURO tecrübesini yaşayan ev sahibi ekip, yeni jenerasyonda ise henüz istediğini elde edemedi. Hücumdaki iki önemli yıldız Brennan Johnson ve Harry Wilson’ın bu sezon tam anlamıyla form tutamaması, Galler’in en büyük dezavantajı konumunda. Yıllardır devam eden disiplinli savunma anlayışı ise, Ada ekibinin bu turnuvadaki son şansını değerlendirmesi için en büyük kozu olarak görülmekte.

Hırvatistan’ın Ermenistan karşısında puan kaybını bekleyen Galler, Türkiye karşısında galip gelerek EURO 2024 biletini almayı hedefliyor. İstanbul’daki maçta net bir biçimde gerisinde kaldığı Türkiye’den galibiyet alma mecburiyeti bulunan ev sahibi ekip; kontratak hücumlarında yakalayabileceği fırsatlara güvenmek durumunda. Ayrıca Türkiye’nin hücumdaki yükselen yüzdesiyle birlikte, Galler savunmasının çok daha fazla mesai yapması gerekecek.

Türkiye’nin Durumu

Almanya’yla oynanan hazırlık maçında kalitesini göstermeyi başaran Türkiye, Galler deplasmanından grup liderliğiyle dönmek istiyor. Hırvatistan’ın 3 puan önünde yer alan Millilerimiz, 1 puan alsa dahi D Grubu’nu zirvede tamamlayacak. Mağlup olması durumunda ise, Hırvatistan’ın galip gelmesi ihtimaliyle birlikte grup ikinciliğine gerileyebilir. Bu ihtimalin gerçekleşmemesi adına sahaya çıkacak Türkiye, Galler’in de Hırvatları geride bırakarak kupaya katılma arzusunu sonlandırma mücadelesi verecek.

Bir önceki turnuvada Galler’den ağır bir yenilgi almak durumunda kalan Türkiye, EURO 2024 öncesinde önemli bir rakibi daha saf dışı bırakmak istiyor. Bu nedenle Galler’deki maçta konulan hedef, minimum 1 puan oldu. Beraberlikle dahi grup liderliğini ve Galler’i saf dışı bırakmayı garantileyecek olan Milli Takımımız; Montella döneminde yerleşen oyun disiplini ve hücumdaki yüksek yüzdeli istatistikleri bu maçta da göstermeye çalışacak. Almanya maçında ortaya çıkan potansiyel, burada da kendisini gösterebilir.

Muhtemel 11’ler

Galler: Ward; Lockyer, Rodon, Davies; Roberts, J. James, Ampadu, Williams; Johnson, Wilson; Moore

Türkiye: Altay; Zeki, Abdülkerim, Ozan Kabak, Ferdi; Emre Akbaba, Salih Özcan, İsmail; Kerem, İrfan Can, Kenan Yıldız

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir