Bahisanaliz

Günün Bankosu: 21 Haziran 2022

21 Haziran 2022 Salı günü oynanan maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu listesinde Jokerbet Risk Merkezi katkılarıyla yer almakta.

La Fiorita – Inter Club dEscaldes (16:00) MS2 – 1.50

Şampiyonlar Ligi’nin ilk adımı bu akşam atılıyor. San Marino temsilcisi La Fiorita, Andorra’nın şampiyonu Inter Club dEscaldes’i ağırlıyor. La Fiorita’nın kadro kalitesi, San Marino’nun milli takımıyla aynı seviyede görülüyor. Bu nedenle kupaya katılan en güçsüz takım konumundaki La Fiorita, bu tecrübesinde elinden geleni yapmaya çalışacak. Rakibinin de üst seviyede olmamasını avantaja çevirmek isteyen ev sahibi ekip; savunma odaklı bir oyunla sahada yer alacak. Önceki yıllarda katıldığı Avrupa maçlarını da bu sayede az hasarla atlatan Fiorita, Inter Club karşısında da aynı taktiği sürdürecek.

Andorra’da ipi göğüslemeyi başaran Inter Club dEscaldes, eleme turunu ilk kez geçebileceği bir kura çektiğini düşünüyor. Kadro değeri olarak rakibinin 6 katı üstünde yer alan Inter Club, deplasmanda oynayacağı ilk maçtan avantajla dönmeyi amaçlıyor. Liginde gösterdiği hücum futbolunun bir benzeriyle sahaya çıkacak Andorra temsilcisi; rakibinin katı savunmasını aşabilmek adına varını yoğunu ortaya koyacaktır. Yeni sezonda Avrupa’da var olmak için ilk ön elemeyi görmeyi hedefleyen Inter Club, taktik ve kalite farkını net bir biçimde ortaya koyacaktır. Galibiyet seçeneği değerlendirilmeli.

Slovakya – İtalya (18:00) H2 – 1.31

Avrupa U19 Şampiyonası tüm hızıyla devam ediyor. Alt yaş jenerasyonlarından beklediği verimi alamayan Slovakya; son dönemde genç yetenek sıkıntısı yaşamayan İtalya’yı ağırlıyor. Slovakya’nın genç yaş kadrosunun, savunma taktiğinde başarılı işler ortaya koyduğunu söylemek mümkün. Üst yaş gruplarında da en az bir başarılı savunmacı bulunduran Doğu Avrupa ekibi; bu grupta da benzer bir kadro derinliğine sahip. Ancak hücumdaki isimlerin istenen seviyede olmayışı ve geriye kalan bölümlerde de bazı sıkıntıların bulunması; gruptan çıkma ihtimallerini oldukça azaltıyor. İtalya karşısında da ana taktiğini kontratak olarak belirlemesi beklenen Slovaklar; puan alma ihtimalleri düşük olan bu maçta büyük bir gayret gösterecektir.

2010’lu yılların ikinci yarısından bu yana genç jenerasyonlardan önemli kazanımlar elde eden İtalya; U19 takımında da önemli yetenekleri barındırıyor. Bir kısmını U21 ve A Milli seviyeye kaptırmalarına rağmen iyi bir rotasyon elde eden İtalya, takımlarında şimdiden süre almaya başlayan isimlere sahip. Roberto Mancini’yle birlikte alt yaş takımlarına da hücum ağırlıklı bir oyun oynatmaya başlayan Gök Mavililer; savunma dengesini de oyunun birinci kuralı olarak belirlemeyi ihmal etmiyor. Rakibin kadro kalitesinin çok üzerinde bir oyuncu havuzuyla gelen İtalya; bu maçtan farklı bir galibiyet almayı başaracaktır.

Romanya – Fransa (21:00) H2 – 1.34

Genç jenerasyonlarda her zaman dikkatleri üzerine çekebilen Romanya ve uzun bir süredir alt yaş turnuvalarını domine eden Fransa; U19 Şampiyonası’nda karşı karşıya geliyor. ’98-2000 arası jenerasyondan A Milli seviyede faydalanan Rumenler; büyük yıldız olması beklenen bu isimlerden henüz tam anlamıyla verim alamadı. Bu nedenle bu turnuvadaki jenerasyon konusunda da futbol otoritelerinin soru işaretleri çok fazla. Ayrıca Romanya cephesinde de beklentiler önceki yıllarda olduğu kadar yüksek değil. Pozitif oyunu destekleyen bir kadro yapısına sahip olan Rumenler; Fransa karşısında da kendi oyununda ısrar edecektir. Ancak savunmada yaşanan kadro derinliği ve kalite problemi, tedbir almanın mecbur olacağı bir senaryo da doğurabilir.

Son yıllardaki tüm genç yaş takımı turnuvalarının favorisi olan Fransa; uzun yıllar üzerine çalışılan alt yapı sistemlerinin ekmeğini yemekte. Her sezon bir veya birkaç genç yıldızı üst takımlara çıkarabilen Fransızlar, bu turnuvada da takımlarında ilk 11 seviyesine gelmiş isimlere yer vermekte. Kadro kalitesi olarak turnuvanın en üst düzey takımına sahip olan Fransa; özellikle de hücum hattında Ligue 1 seviyesinde test edilmiş isimlerle sahada yer alıyor. Bu ve benzeri nedenle Romanya karşısında birkaç adım birden öne çıkan Fransa; maçtan istediği skoru almakta zorlanmayacaktır. Kadro kalitesi ve takım oyunu, Fransızlar’a farklı bir galibiyet getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir