Bahisanaliz

Günün Kuponu: 16 Haziran 2022

16 Haziran 2022 Perşembe günü oynanan maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu listesinde Jokerbet Risk Merkezi katkılarıyla yer almakta.

Cruzeiro – Ponte Preta (22:00) MS1 – 1.40

Brezilya’nın köklü ekipleri Cruzeiro ve Ponte Preta; 2. Lig’de karşı karşıya geliyor. Uzun yıllar boyunca büyük bütçeleri ve başarılı kadrolarıyla anılan Cruzeiro; yaşadığı talihsiz dönemi atlatma çabası veriyor. Ligde en yakın rakibinin maç eksiğiyle 3 puan önünde yer alan mavi beyazlı ekip; hem iç hem de dış sahada güçlü bir oyun sergiliyor. Kadro kalitesiyle bir alt ligden daha yukarıda olduğunu net bir şekilde ortaya koyan ev sahibi ekip; skorer yönüyle de oldukça dikkat çeken bir konumda. Evinde oynadığı maçlarda gol dahi yemeyen Cruzeiro; bu maçta da favori olarak sahaya çıkıyor.

Ligde kalma mücadelesi veren Ponte Preta ise; üretkenlik problemini çözememesi nedeniyle eleştirilerin odağında. Küme hattından çıkmakta zorlanan deplasman ekibi; 12 maçta yalnızca 8 gol atabildi. Dış saha maçlarında da yalnızca 4 puan toplayabilen Ponte Preta; eski günlerine dönme hedefinden epey uzaklaştı. Bu maç özelinde de deplasman fobisini yenmesi zor görünen Ponte Preta; maçtan beklenen sonucu ortaya çıkaracaktır. Cruzeiro’nun net galibiyeti kuponlarda bulunmalı.

Palmeiras – Atletico Goiani (00:00) MS1 – 1.39

Brezilya Serie A’da heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Ligin zirvesinde yer alan Palmeiras; küme hattına girmeme çabası veren Atletico Goiani’yi ağırlıyor. İç sahada gösterdiği başarılı performansı deplasman maçlarında da yansıtabilen Palmeiras; bu sayede ligde liderliği ele geçirdi. Gol yollarında ortalama üstü bir performans gösteren ev sahibi ekip; savunmada ise istikrarıyla fark yaratabilmekte. En yakın rakipleri Corinthians ve Internacional’in maç eksiğiyle de önlerinde olan yeşil beyazlılar; bu maçtan firesiz çıkmayı ve puan farkı da elde etmeyi hedefliyor. Uzun bir aradan sonra en üst kümede şampiyonluk isteyen Palmeiras; iç saha avantajını öncelikli kılmaya çalışacaktır.

Birbiri ardına aldığı yenilgilerle küme hattına kadar gerileyen Atletico Goiani; oynadığı futbolla taraftarını tatmin edememekte. Savunma yönünden beklentileri az da olsa karşılayan ekip, hücumda ise istenen seviyenin epey uzağında. Üretkenlik problemini haftalardır çözemeyen deplasman ekibi; istikrarsızlığını hem iç hem de dış sahada net bir biçimde gösteriyor. Büyük takımlara karşı da direnç koymakta çok zorlanan Goiani; bu maçta da favori olmaktan epey uzak. Palmeiras’ın savunma gücü ve hücum efektifliği; galibiyetin gelmesini sağlayacaktır.

Argentinos Jr. – Independiente (01:00) 2.5 Alt – 1.61

28 takımlı Arjantin Ligi’nin Clasura süreci başladı. Yoğun bir maç programına giren ekipler, tam da bu nedenle istikrarsız performanslar ortaya koymakta. Şu anki puan durumuyla ligin orta sıralarında yer alan Argentinos Juniors ve Independiente ise; ligdeki varlıklarını koruyabilmek adına Clasura’dan elde edebildikleri tüm puanlar için çabalamayı sürdürecek. Her iki takımın da maksimum hedefinin Sudamericana’ya katılmak olarak tayin edilmesi; sezon içinde krize yol açabilir. Ancak bütçe problemleri yaşamaları ve ülkedeki ekonomik kriz; yakın dönemde bir oyuncu satışı yapılmadığı sürece gidişatın bu şekilde olacağını göstermekte.

Her iki takımın da oyun yapısının savunma odaklı oluşu, maç için tahmin yapmayı kolaylaştırıyor. Arjantin futbolunun son dönemlerde savunma ağırlığının artması da, izleyenler ve tahmin yapanlar için bu veriyi daha mantıklı bir noktaya koyar. İlk iki maçlarında da skorer bir profil çizmemelerinin yanında; her iki ekibin de ligin köklülerinden olması nedeniyle maçta tedbirli bir oyun seyri görmek olası bir konuma geldi. Alt seçeneğine yönelmek, bu maç özelinde oldukça sağlıklı bir tercih olarak değerlendirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir