Bahisanaliz

Günün Kuponu: 20 Haziran 2023

20 Haziran 2023 Salı günü oynanan maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu listesinde Jokerbet Risk Merkezi katkılarıyla yer almakta.

Moldova – Polonya (21:45) MS2 – 1.31

EURO 2024’e de katılabilmek adına mücadelesini sürdüren Polonya; grubun iddialı olmayan ekiplerinden Moldova’ya konuk oluyor.

İlk üç maçın ikisinde savunma performansıyla dikkat çeken Moldova; Arnavutluk deplasmanında aldığı yenilgiyle gruplara kalma ihtimalini zora soktu. Hücumda kontrataklarla fırsat kovalayan ev sahibi ekip; Polonya karşısında da benzer bir taktikle sonuca gitmeye çalışacak. Uzun bir süredir Avrupa’da etkili olabilecek oyuncular çıkarmaktan uzak bir görünüm sergileyen Moldova; oyun disipliniyle bu maçtan puan koparmayı deneyecek.

Hem EURO 2020 hem de Dünya Kupası’nda savunma oyunuyla dikkat çeken Polonya; hücumdaki yıldız isimlerine rağmen verim alamaması yönünde eleştirilen bir takım. Lewandowski, Milik ve Zielinski gibi yıldızların milli forma altında başarı elde edememesi; Doğu Avrupa ekibinin hayal kırıklığını daha da büyüten durumlardan biri. Bu elemelerde de gruptan çıkma problemi yaşamak istemeyen deplasman ekibi; Moldova’nın katı savunmasını delmeye çalışacak.

Polonya’nın hücum gücü ve savunma istikrarı; Moldova’nın seviyesinin epey önünde. Bu sebeple deplasman galibiyeti denenmeli.

Estonya – Belçika (21:45) MS2 – 1.30

Avusturya maçında aldığı beraberlikle taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Belçika; eleme sürecinin geri kalan bölümünde fire vermek istemiyor. Tedesco yönetiminde hücuma daha fazla öncelik veren bir yapıya bürünen Batı Avrupa temsilcisi; yıldız isimlerinin son turnuvalarından mutlu ayrılmasının çabasını vermekte. De Bruyne ve Lukaku’nun önderliğinde zirve mücadelesi vermeyi sürdürmek isteyen Belçika; Estonya karşısında sorunsuz bir galibiyet almayı planlıyor.

Uzun yıllardır istikrardan ve başarıdan uzak bir yapıda görünen Estonya; bugünkü karşılaşmada Belçika’yı kontrataklarla gafil avlamayı hedefliyor. Ancak kadro kalitesinin son yıllarda giderek düşmesi, ev sahibi ekibin bu ihtimalden epey uzak olduğunu işaret ediyor. Turnuva tecrübesi ve kadro kalitesiyle epey önde olan Belçika; Estonya’nın savunma disiplinini rahatça kırabilecek güçte. Deplasman galibiyeti en net sonuç olarak görünmekte.

İzlanda – Portekiz (21:45) MS2 – 1.34

Son yıllarda eski form grafiğinin çok uzağında kalan İzlanda; kompakt oyun oynayan ve kontrataklarda büyük başarılar elde eden jenerasyonunun büyük bir kısmını kaybetti. Yeni jenerasyonundan henüz istenen verimi elde edemeyen ev sahibi ekip; geçmişten gelen oyun pratiğini uygulamaya çalışıyor. Özellikle de iç sahada gol yememe başarısını birçok kez tekrarlamakta muzaffer olan Kuzey ekibi; zorlu takımlar karşısında bu özelliğini sahaya yansıtamamakta.

Roberto Martinez’le birlikte üçlü savunma düzenine geçen Portekiz; EURO 2024’ün kazananı olmayı hedefliyor. EURO 2016’da elde edilen sürpriz zaferin bir benzerini yaşamayı arzulayan deplasman ekibi; Cristiano Ronaldo önderliğinde oynayacağı son turnuvadan eli boş dönmemeyi arzuluyor. Eleme maçlarının tamamından galip çıkan ve toplamda 13 gol atan İber Yarımadası ekibi; bu maçta da rakibinin oyun gücü yönünden düşüşte olmasının avantajlarını değerlendirmeyi planlıyor.

Portekiz’in kadro kalitesi ve hücumdan çok daha fazla verim alan yapısı; bu maçtan net bir galibiyet çıkarmasını sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir