Bahisanaliz

Günün Kuponu: 23 Eylül 2022

23 Eylül 2022 Cuma günü oynanan maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu listesinde Jokerbet Risk Merkezi katkılarıyla yer almakta.

Almanya – Macaristan (21:45) 2.5 Üst – 1.57

UEFA Uluslar Ligi’nde A Ligi 3. Grup’ta tüm akış bu akşam yerle bir olabilir. İlk sırada yer alan Macaristan, ikinci sıradaki Almanya’ya konuk oluyor. Gruptaki üç devi birden geride bırakan Macaristan, elde ettiği bu avantajı kullanmanın peşinde. Ancak diğer takımların elinde bulunan kadro gücü ve turnuva tecrübesi; deplasman ekibinin dezavantajlı konuma gerilemesine yol açabilir. Defansif ve kontratak üzerine kurulu bir anlayışa sahip olan Orta Avrupa ekibi; son yıllarda yetişen jenerasyon sayesinde uluslar arası boyutta büyük bir mesafe kaydetti. Bu maçtan mağlubiyet alsalar dahi, reaksiyon vermeden maçı tamamlamaları imkansız. Almanlar’ın hücumu, Macarlar tarafından da karşılıksız kalmayacaktır.

Hansi Flick’in göreve gelişiyle hücum anlamında önemli bir mesafe kat eden Almanya; ikinci sırada yer aldığı grup aşamasında bir üst sıraya tırmanmak istiyor. Macaristan’a karşı iç sahada mücadele vermek; şu anki durumda Almanlar’ın en çok istediği senaryo olabilir. Hücum pres performansı ve savunmanın henüz tam oturmaması; Almanya’nın en yüksek seviyeye çıkamayacağına işaret ediyor. Ancak yüz yıla yakındır gelişen pratikler ve takımın baskın oyun oynayabilecek seviyede olması; Panzerler’in fark yaratabilme ihtimalini gösteriyor. Macaristan’ın kontra yeteneği de hesaba katılırsa, üst tercihi epey öne çıkmakta.

İtalya – İngiltere (21:45) 2.5 Alt – 1.66

EURO 2020’nin finalistleri, Uluslar Ligi’nde bir kez daha karşı karşıya geliyor. Dünya Kupası’na katılamayan İtalya, kupanın favorilerinden İngiltere’yi ağırlıyor. İtalya’nın son dönemde yaşadığı kriz, çok kısa bir sürede meydana geldi. EURO 2020’yi kazandıktan sonra Dünya Kupası Elemeleri’nde yaşadıkları hüsranla bu noktaya gelen İtalyanlar; özellikle de oynadıkları maçlarda üretken olamayışlarının acısını çekiyor. Takımın yeniden zirve günlerine geri dönme hayalinin kısa bir sürede suya düşmesi de, yine hücum hattından beklenen verimin tam anlamıyla gelmemesi nedeniyle oldu. Yeni isimlerle ileri hattı yapılandırmak isteyen Mancini; İngiltere karşısında ise kontratak odaklı oyuna uygun isimleri deneyecektir. Ancak İngilizler’in savunması, İtalyan hücumlarına göre çok daha baskın çıkabilir.

56 yıldır beklenen kupa zaferini bu yıl yaşamak isteyen İngiltere; tarihinin en güçlü kadrolarından biriyle Dünya Kupası’nda şansını deneyecek. Öncesinde Uluslar Ligi performansıyla hayal kırıklığı yaratan İngilizler; tıpkı İtalya’da olduğu gibi, hücum yönünden sıkıntılar yaşıyor. Gareth Southgate’in hücumu geri planda bırakan oyun tarzı, İngilizler’in uzun vadeli turnuvalarda problem yaşamasına yol açıyor. Ancak kısa dönemli turnuvalarda ve hedef maçlarda, tam da bu sayede avantaj Ada ekibinin oluyor. İngiltere’nin kupanın intikamı için galibiyeti araması olası. Ancak her iki tarafın da skor probleminin oluşu, alt tercihini mantıklı kılıyor.

Heracles – Helmond Sport (22:00) MS1 – 1.36

Hollanda 2. Ligi’nde yarış devam ediyor. Haftanın ilk maçında ise; Eredivisie’yi kovalayan Heracles ve alt sıralardan çıkmaya çalışan Helmond Sport karşı karşıya geliyor. 2. Lig seviyesinin üstünde bir ekip olduğunu kanıtlamayı başaran Heracles; bu maçı kazanması halinde liderliğe yükselecek. İlk 7 haftada yalnızca 5 puan kaybeden ev sahibi ekip; baskın oyun anlayışı sayesinde ligde favorilerden biri olduğunu kanıtladı. Aldığı galibiyetlerde en az 2-3 farklı skorlar elde eden Heracles; bu maçta da rakibinin savunma zaaflarının tamamını değerlendirmek için yeterli güçte.

2. Lig seviyesinin yukarısına çıkma ihtimali görülmeyen Helmond Sport ise; kalite problemini bu sezon da yoğun bir biçimde yaşamakta. Oynadığı 7 maçta yalnızca 6 puan alan deplasman ekibi; hem üretkenlik hem de skor tutma yönünden zayıf bir profil olarak görülüyor. Kalesinde gördüğü 10 golle de bunu tescilleyen Helmond; bu maçta çıkışa geçmek için tüm şanslarını değerlendirmenin peşinde. Ancak Heracles’in ligde baskın çıkan gücü; Helmond karşısında galibiyet almak için oldukça yeterli. 1 tercihi yanıltmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir