Bahisanaliz

Günün Kuponu: 23 Şubat 2023

23 Şubat 2023 Perşembe günü oynanan maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu listesinde Jokerbet Risk Merkezi katkılarıyla yer almakta.

Nantes – Juventus (20:45) 2.5 Alt – 1.68

UEFA Avrupa Ligi play-off ilk maçında berabere kalan Nantes ve Juventus, Fransa’daki rövanşta kozlarını paylaşıyor.

Ligue 1’de bu sezon beklentileri aşamayan Nantes, özellikle de hücum yönündeki kısır oyunu sebebiyle eleştirilmekte. Geçtiğimiz sezonki Fransa Kupası zaferi sayesinde Avrupa’da boy gösteren ev sahibi, iç sahada rakibine karşı savunma ve kontratağa dayalı bir oyun sunmayı planlıyor. Az gollü bir galibiyet dahi Nantes için yeterli olacaktır. Benzer bir durum Juventus için de geçerli. Üretkenlik sorununu aşamayan Torino ekibi, kaliteli ayakları sayesinde az gollü galibiyetler alabilmekte. İlk maçta evinde bu hedefine ulaşamayan Juve, rövanşta da aynı planı deneyecektir.

Her iki ekibin de gol yememeyi önceliğine alan oyun anlayışları, rövanşta da her iki takım için de galibiyet ihtimalinin zor olduğunu gösteriyor. Taraf bahsinin zorlaştığı bu durumda, alt tercihine yönelmek daha mantıklı olacaktır.

Union Berlin – Ajax (23:00) 2.5 Alt – 1.64

Almanya’nın sürprizlere doyamayan ekibi Union Berlin ve bu sezonun hayal kırıklığı Ajax karşı karşıya geliyor.

Union Berlin’in kontratak ve gol yememe üzerine odaklanan oyun yapısı, Bundesliga’da dahi üst sıralara oynamalarını sağladı. Takım disiplinini en üst seviyede tutan Urs Fischer ve ekibi; istikrarlı yükselişlerine Avrupa Ligi’nde de devam etmeyi arzuluyor. Bu sezonki savunma ve kale problemleri sebebiyle istediği istikrarlı yapıyı kuramayan Ajax; birkaç yıl önceki genç yıldızlar odaklı yapıdan epey uzaklaştı. Birçok kaliteli ismin yerini dolduramayan deplasman ekibi, sıkı defans yapan ekiplere karşı da üretmekte zorlanıyor.

Eskiden kalan kaliteliler ve Kudus ile gol ihtimallerini değerlendirmesi beklenen Ajax, Union’un disiplinli oyununa diş geçirmekte zorlanabilir. Rakibin kontrataklardaki keskin performansı, Ajax’ın da az gollü bir galibiyete yönelmesine sebep olabilir. Bu nedenle alt tercihi denenebilir.

Roma – Salzburg (23:00) MS1 – 1.71

İlk maçta 1-0 galip gelen ve avantajlı bir şekilde ikinci maça çıkan Salzburg; rövanşta tüm gücüyle sahada olması beklenen Roma’ya konuk oluyor.

Roma’nın geçtiğimiz sezon elde ettiği Konferans Ligi başarısı, takımın Avrupa kupalarındaki gücünü kanıtladı. Kupa 2’yi de müzeye götürmek isteyen Mourinho, ilk maçtaki üretkenlik sorununu aşmak için elinden geleni yapacaktır. Rövanşta mutlaka galip gelmesi gereken ev sahibi, Salzburg’un savunma kurgusunu aşmak için yoğun bir çaba sarf etmeye mecbur kaldı. Kapalı oyunu da iyi oynadığını ispatlayan Salzburg ise, avantajını kaptırmamak adına kontrataklardan gol pozisyonları arayacak.

Roma’nın bireysel kalitesinin yüksekliği ve başarılı savunma kurgusu, bu maçta lehine işleyebilir. Salzburg’un deplasman karnesinin iç sahaya oranla zayıf olmasıyla birlikte, 90 dakika özelinde Roma bir adım daha önde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir