Bahisanaliz

Günün Kuponu: 26 Eylül 2022

26 Eylül 2022 Pazartesi günü oynanan maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu listesinde Jokerbet Risk Merkezi katkılarıyla yer almakta.

Macaristan – İtalya (21:45) 2.5 Alt – 1.58

UEFA Uluslar Ligi’nde son maçlar başladı. İlk 5 hafta sonunda A Ligi 3. Grup liderliğini elde eden Macaristan, liderliği devralmak isteyen İtalya’yı konuk ediyor. Son yıllarda yakaladığı disiplinli oyun sayesinde Avrupa’nın dikkat çeken takımlarından biri haline gelen Macaristan; bu dönem yükseldiği A Ligi’nde grubunu lider bitirmek üzere. Hücum hattının kontra becerilerinden maksimum seviyede faydalanan ev sahibi ekip; savunmada ise katı ve kompakt yapıyı bozmamayı başarıyor. Almanya karşısında dahi bu oyunla 3 puan alan Macarlar; benzer bir anlayışla İtalya’yı da yenmeye çalışacak. Beraberliğin de Macaristan lehinde olması, ev sahibinin en büyük avantajı konumunda.

Dünya Kupası’ndan trajik bir şekilde elenen İtalya, EURO 2020’yi kazanma sevincini bu nedenle kısa bir sürede unuttu. Uluslar Ligi’ndeki performansıyla yeniden üst seviyelere çıkmak için iddialı bir konuma gelen deplasman ekibi; takıma katılan yeni isimlerle birlikte çalışmalarına devam ediyor. Roberto Mancini’nin dörtlü savunmadan caymadığı görülürken; oyunun odağını savunmaya kaydırdığı da net bir biçimde görülmekte. Takımın yıllardır alışageldiği savunma pratiği; Macaristan maçında da kontratak yönünden kendisini gösterebilir. Macarlar’ın savunmasını kırmak zorunda olan İtalya; bu çabasını da gol yemeden vermeyi deneyecek. Bu sebeple de alt tercihine yönelmek daha sağlıklı olacaktır.

Karadağ – Finlandiya (21:45) 2.5 Alt – 1.58

Uluslar Ligi’nin B Ligi’nde küme mücadelesi veren iki takım karşı karşıya geliyor. Doğu Avrupa futbolunda savunma oyunuyla fark yaratabilen takımlardan Karadağ, önceki yıllara oranla daha az yıldız isme sahip. Son yıllarında düşüşte olan Jovetic ve Lazio’da yükselişe geçen Marusic, takımın net bir biçimde en kritik oyuncuları konumunda. İtalya ve Almanya’da oynayan isimlerle kadrosuna kalite katmayı başaran ekip; öte yandan da savunma odaklı oyunuyla üst seviyelere çıkmayı deniyor. Ancak hücumun zayıflığı istedikleri seviyeye çıkmalarını engelledi. Finlandiya karşısında puan almaları dahi, Karadağ’ı B Ligi’nde tutabilecek. Bu sebeple de Karadağ’dan kısır bir oyun görmek olası.

Savunma oyunuyla EURO 2020’de dahi var olabilen Finlandiya ise; Romanya’nın galibiyet alma ihtimalini düşünerek, bu maçta mutlak galibiyet arayacaktır. Rakiplerine odakla kadro kalitesinde istenen seviyede olamayan deplasman ekibi; hücumdaki tecrübeli ayakları sayesinde uluslar arası maçlardan puan çıkarabilmekte. Uluslar Ligi’nde de üst düzey bir grafik ortaya koymak isteyen Finlandiya teknik heyeti; son maç için elinden geleni yapacaktır. Ancak her iki tarafın da gole yakın olmayan oyunu, bu maçın taraflarını diğer maçı takip etmeye zorlayabilir. Bu ihtimalin yüksekliği alt tercihin öne çıkarıyor.

Cebelitarık – Gürcistan (21:45) 2H – 1.79

C Ligi’nde liderliği yüksek bir puan farkıyla garantileyen Gürcistan; resmi maçlardaki ilk puanını alan Cebelitarık’a konuk oluyor. Uzun yıllar boyunca yeni bir jenerasyon yetiştirememesi sebebiyle futbol evreninin uzağında kalan Gürcistan; son dönemde yaptığı atılımla birlikte daha üst seviyeleri hedeflemeye başladı. Avrupa futboluna birkaç oyuncu birden kazandırmayı başaran Gürcüler; bu yılın en büyük çıkışını yapan ismi de kadrosunda barındırıyor. Kvaratskhelia’nın Napoli’de yeni süperstar olmaya adım attığı bu dönemde, Gürcistan’ın da başarılı oyuncuya alan açan bir oyun tarzı benimsediğini görmek mümkün. Süper Lig ve Ligue 1’de boy gösteren yıldızların da hesaba katılmasıyla, bu maçta Gürcistan’ın baskın oyununu görmek mümkün olabilir.

Avrupa futbolu denklemine son dönemde dahil olan Cebelitarık ise, şu anda en kötü takımların arasında bulunmuyor. İngiltere’nin alt liglerinde oynayan isimlerden oluşan kadrosu, Cebelitarık’ın disiplinli bir oyunla minimum fark yemesini sağlıyor. Ancak rakibin son zamanlardaki yükselişi, bu maçta da zor anlar yaşamalarına zemin hazırlıyor. Kvara, Lobjanidze ve Mikautadze gibi yıldızlar; Gürcistan’ın en az 3 fark yakalamasını sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir