Bahisanaliz

Günün Kuponu: 3 Ağustos 2022

3 Ağustos 2022 Çarşamba oynanan maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu listesinde Jokerbet Risk Merkezi katkılarıyla yer almakta.

Maccabi Haifa – Apollon Limassol (20:00) MS1 – 1.52

Şampiyonlar Ligi’nde 3. ön eleme turu maçları başladı. Olympiakos’u eleyerek büyük bir sürprize imza atan Maccabi Haifa; Güney Kıbrıs Rum Kesimi ekibi Apollon Limassol’u ağırlıyor. Uzun bir aranın ardından Şampiyonlar Ligi’nde var olmaya çalışan İsrail temsilcisi Maccabi Haifa; Olympiakos karşısında sağlam savunması sayesinde zafere ulaştı. Avrupa kupalarındaki en önemli başarılarından birini elde eden ev sahibi ekip; bir sonraki turda ise beklenenden çok daha rahat bir eşleşmeyle karşılaştı. Kompakt oyun anlayışının meyvelerini toplayan Maccabi Haifa; bu müsabaka özelinde de oyun disiplininden kopmamayı planlıyor. Oyun planı sayesinde Şampiyonlar Ligi’nde ilerleme şansı bulan ekip; aynı istikrarla Apollon’u da sarsmayı arzuluyor.

Avrupa kupalarında varlık göstermekte zorlanan Apollon Limassol; şampiyonlukla tamamladığı sezonun devamını Devler Ligi’nde getirmek istiyor. Savunma odaklı bir oyun anlayışıyla sahada yer alan Güney Kıbrıs ekibi; kadro havuzunun yaş ortalamasının yüksekliği nedeniyle tempo oyunlarında zorlanmakta. Kontratak silahlarının başarısına rağmen bu problemi yaşayan ekip; hızlı rakiplere karşı reaksiyon verme konusunu henüz çözemedi. Maccabi Haifa’nın da savunmadaki başarısı düşünüldüğünde, bu eşleşmede gol sayısının oldukça düşük bir rakamda kalması beklenebilir. Tempo farkı ve kadro kalitesi, iç saha avantajını da yanına alan Haifa’yı öne çıkarıyor.

Bodo Glimt – Zalgiris Vilnius (19:00) MS1 – 1.33

Norveç’te son iki sezondur fırtınalar estiren Bodo Glimt; genç oyunculara yaptığı yatırımın karşılığını almasıyla dikkat çekmekte. Norveç futboluna yeni yıldızlar kazandıran ev sahibi ekip; baskılı ve hücum odaklı oyunu sayesinde de Avrupa’da önemli bir konuma geldi. Geçtiğimiz yıl Konferans Ligi’nde çeyrek finale kadar yükselen Bodo Glimt; bu sezon ise Şampiyonlar Ligi gruplarına kalmak için mücadele veriyor. Rakiplerinin savunma stratejilerine karşı alternatif üretme konusunda da başarılı olan ekip; takımdan ayrılan isimlerin yerini doldurmasıyla da liginin bir adım önünde. Geçen yılın daha da üzerine çıkmak isteyen ekip; bu maçta hataya yer bırakmamak istiyor.

Litvanya futbolunu Şampiyonlar Ligi’nde bir tur daha temsil edecek Zalgiris Vilnius; kendi turnuvasında oldukça ileri bir konuma ulaştı. Ancak Avrupa’da bugüne kadar varlık göstermeyen deplasman ekibi, bu turda da savunma pratiği yüksek bir kadroyla sahada yer alacak. Bir önceki turu da savunma başarısı sayesinde geçen Vilnius; Bodo’nun agresif hücumlarına karşı koymak için çaba sarf edecek. Ancak bu turda kadro kalitesinin öneminin fazlalığı, Zalgiris’in de takım oyunundan beklentilerinin düşmesine neden olabilir. İç saha avantajı ve kalite farkının yüksekliği; Bodo Glimt’i birkaç adım önde tutuyor.

Karabağ – Ferencvaros (19:00) 2.5 Alt – 1.80

Azerbaycan ve Macaristan Ligi şampiyonları; Devler Ligi 3. ön eleme turu maçları için karşı karşıya geliyor. Her iki tarafın da uzun süredir Avrupa kupalarında varlık göstermeyi başarması, bu eşleşmeyi kritik bir konuma getirdi. Karabağ’ın Azerbaycan’da, Ferencvaros’un ise Macaristan’da kurduğu dominasyon; Avrupa futbolunda gösterdikleriyle daha da pekişti. Her iki takımın da Avrupa’da savunma oyununu üst seviyede oynayabilmesi sayesinde bu başarılara ulaştıklarını söylemek mümkün. Bu eşleşmede de iki ekibin de ana odağı savunma oyunları olacaktır.

Karabağ’ın ve Ferencvaros’un kendi liglerinde daha hücumcu profillere sahip olduğunu söylemek mümkün. Özellikle de Ferencvaros’un hücumcu ağırlıklı üçlü savunma sistemi, Macar Ligi’nin rahat kazanılmasını sağlıyor. Karabağ’ın da ülke içinden ve alt yapıdan çıkardığı isimleri başarıyla monte etmesi; takım oyununun her zaman üst seviyede kalmasını sağlıyor. Ancak bu maçta ve rövanş eşleşmesinde her iki takımın da defansif anlayışlarını bozmamayı planlaması; taraf tercihi yapma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Karabağ ve Ferencvaros’un taktik odaklı mücadeleleri, ilk maçta da az gollü bir şekilde sonuçlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir