Bahisanaliz

Günün Kuponu: 6 Temmuz 2022

6 Temmuz 2022 Çarşamba günü oynanan maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu listesinde Jokerbet Risk Merkezi katkılarıyla yer almakta.

Helsinki – Daugava Riga (19:00) MS1 – 1.80

Şampiyonlar Ligi’nde 1. ön eleme turu maçları devam ediyor. Finlandiya Ligi’ni zirvede tamamlayan HJK Helsinki, Letonya’nın şampiyonu Daugava Riga’yı ağırlıyor. Son yıllarda gösterdiği başarılı savunma performansıyla dikkatleri üzerine çeken Finlandiya futbolu; kulüpler bazında da bu durumu sahaya yansıttı. Geçtiğimiz sezon Avrupa’da varlığını ispatlamayı az da olsa başaran Helsinki, bu sezon şampiyonluğun da etkisiyle daha da ilerlemeyi planlıyor. Ancak kadrodaki eksilmelerin yarattığı sıkıntılar; ligde dahi sahaya yansımakta. Takım oyununun oturmasına kadar geçen süreyi minimum kayıpla atlatmak isteyen Helsinki; Riga karşısında da kompakt oyununun hücum özelliklerini değerlendirmeye çalışacak.

Letonya’da oldukça zorlu bir mücadele sonrasında şampiyonluğu elde eden Daugava Riga; ülke futbolunun başarısızlığından nasibini alan takımlardan biri. Eldeki kadro yapısıyla maksimum başarıyı elde eden deplasman ekibi; üst seviyelere çıkabilecek kadrolar kuramamakta. Bu sebeple de her Avrupa macerasında hüsrana uğrayan Riga; bu sezonki denemesinde de erkenden veda etmek istemiyor. Rövanş maçına avantaj elde etmek için savunma ağırlıklı bir oyun tercih etmesi beklenen Letonya ekibi; Helsinki’nin güçlü kadrosuna karşı koymakta zorlanacaktır. Oyuncu kalitesi ve oyun istikrarı, Helsinki’nin evinde galip gelen taraf olmasını sağlayacaktır.

Slovan Bratislava – Dinamo Batumi (21:30) MS1 – 1.74

Slovakya Ligi’nde uzun yıllardır şampiyonluğun bir numaralı adayı olan Slovan Bratislava; Gürcistan’ın bu yılki sürprizi Dinamo Batumi’yi konuk ediyor. Avrupa’da rakibine oranla çok daha tecrübeli bir takım olan Slovan Bratislava; ligde gösterdiği başarılı hücum oyunlarını Avrupa’da kullanmamakta. Savunma disiplininde problem yaşamamak amacıyla, oyunu daha geride oynadığını gördüğümüz başkent ekibi; Dinamo Batumi’nin seviyesini tespit ettikten sonra oyununu dönüştürebilecek seviyede. Kadro kalitesi üst seviyeler için yeterli olmayan Doğu Avrupa ekibi; bu seviyede ise elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacak.

Gürcistan futbolunda son dönemde yakalanan çıkışın önemli parçalarından biri olan Dinamo Batumi; yıllar sonra ligde en öne geçmeyi başardı. Ancak Avrupa futboluna dair tecrübeleri son derece kısıtlı olan deplasman ekibi; öte yandan da kadronun bu seviye için henüz yeterli olmadığının da farkında. Rakibini savunmada karşılayarak kontratak araması beklenen Gürcü ekibi; Bratislava’nın başarılı savunma kurgusunu geçme konusunda iddialı değil. Batumi’nin Avrupa tecrübesinin yetersizliği ve Bratislava’nın bu konuda epey önde oluşu; maçın galip tarafının da ortaya çıkmasını sağlıyor. Ev sahibi ekip avantajı kaçırmaz.

Bodo Glimt – Klaksvik (19:00) 2H – 1.66

Norveç futbolunun yükselen değeri ve son iki yılın şampiyonu Bodo Glimt; Faroe Adaları temsilcisi Klaksvik’i ağırlıyor. Alt yapıdan çıkan veya ucuz maliyetlerle kadroya katılan isimlerle başarılı kadrolar kuran Bodo Glimt; kurduğu oyuncu havuzuna oynattığı hücum oyunuyla biliniyor. İki sezondur yüksek gollü ortalamalarla şampiyonluk yaşayan ev sahibi ekip; gücünü Avrupa’da da kanıtlamayı başardı. Konferans Ligi’nde çeyrek finale ulaşan ve yarı finalin kapısından dönen Norveç ekibi; oyuncu satışlarından kazandıklarıyla da kadrosunu sürekli olarak geliştiriyor. Hücumdaki baskın oyun anlayışı ve yıllardır gelişen kadronun kalitesi; maçta ev sahibi ekibi öne çıkarmakta.

Faroe Adaları’nda şampiyonluğu yakalayan Klaskvik ise; tıpkı ülkesinin milli takımı gibi alt seviyelerde görülüyor. Savunma oyununu başarıyla uygulaması sayesinde play-off turunu geride bırakan deplasman ekibi; bu turda ise en zorlu ekiple karşılaştı. Savunma oyununda iyi bir performansı bulunmasına rağmen Klaksvik; rakibinin hücum gücüne karşı koyabilecek seviyede değil. Avrupa kupalarında da tecrübesi bulunmayan deplasman ekibi; Bodo’nun ev sahibi olmasının dezavantajını da bu maçta yaşayabilir. Norveç’te oynanacak bu mücadele, büyük bir farkla sonuçlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir