Bahisanaliz

Günün Kuponu: 8 Temmuz 2022

8 Temmuz 2022 Cuma günü oynanan maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu listesinde Jokerbet Risk Merkezi katkılarıyla yer almakta.

Jeju United – Seongnam (13:30) MS1 – 1.56

Güney Kore K-League’de 21. hafta maçları başlıyor. Üst sıraları zorlama mücadelesi veren Jeju United; ligin son sırasında yer alan Seongnam’ı ağırlıyor. İç saha grafiğini son dört haftada olumluya çeviren Jeju; kompakt oyun anlayışı sayesinde üst sıralara tutunmayı başardı. Deplasmanda yüksek puan toplaması ve gol oranlarının rakiplerine oranla daha tutucu bir düzeyde olması; ligde 4. sırada olmalarının beklenenden farklı bir yöntemle olduğunu göstermekte. Özellikle de iç sahada az gollü maçlar oynayan ve savunmasını sıkı tutmayı başaran ev sahibi Jeju; bu maçta da savunmasına ve kontratak planlarına güvenmek istiyor.

6 haftadır galibiyetten uzak kalan Seongnam ise; son sıraya adeta demir attı. En yakın rakibinin 8 puan gerisinde kalan deplasman ekibi; tıpkı rakibi Jeju gibi puanlarının büyük bir kısmını dış sahada aldı. Ancak yine de son haftalarda bu maçlarda yalnızca beraberlik alabilen Seongnam; taraftarlarının beklentilerini gitgide daha çok düşüren bir oyun sergiliyor. Az gol atan ve çok gol yiyen karnesiyle son sıradan çıkamayan ekip; bu maçta da savunması güçlü bir grafik çizen Jeju’ya karşı koymakta zorlanacaktır. Ev sahibi net bir galibiyetle yeni haftayı tamamlar.

Drogheda – Dundalk (21:45) MS2 – 1.62

İrlanda Ligi’nde zirve yarışına tutunmaya çalışan Dundalk; küme hattına yaklaşmadan sezonu bitirmek isteyen Drogheda’ya konuk oluyor. Haftalardır zirve yarışından düşmemeye çalışan Dundalk; Shamrock’un son haftalarda yaşadığı kazalar sayesinde şampiyonluk ihtimalini düşlemeye başladı. 2 maç eksikle liderin 10 puan gerisinde yer alan Dundalk; şu anki formunu devam ettirmesi halinde farkı 4’e kadar indirebilir. Yıllar sonra gelecek bir şampiyonluk için mücadelesine kaldığı yerden devam eden Dundalk; tıpkı ligdeki rakibi Shamrock gibi savunma kurgusu sayesinde başarılı bir gidişat göstermekte. Hücumda da kompakt oyunun gerekliliklerini yerine getiren deplasman ekibi, bu maç özelinde ise rakibinin düşüşünü değerlendirmenin peşinde.

Küme düşme hattıyla arasında 10 puan fark bulunan Drogheda ise; alttaki rakipleri Finn Harps ve UCD sayesinde oldukça rahat. Ancak bu durumun görmezden gelinmesi halinde ise, ev sahibi ekibin eski günlerini arattığını söylemek mümkün. İç sahada zorlu bir ekip olmayı sürdürmesine rağmen, yine de Drogheda’nın eskiden gösterdiği performanslardan çok uzak kaldığı net bir biçimde görülmekte. Dundalk’un formuna karşı koyma ihtimali az görünen Drogheda; kadro kalitesi ve oyun yapısı farkıyla rakibine bütün puanları bırakması muhtemel bir ekip. Dundalk galibiyeti denenmeli.

Philadelphia – DC United (02:30) MS1 – 1.76

MLS Doğu Konferansı’nda mücadele veren Philadelphia ve DC United karşı karşıya geliyor. Son haftalarda beklenenden çok daha fazla beraberlik alan Philadelphia; play-off grubunun en iddialı ekiplerinden. New York Red Bulls’la olan iki puanlık farkı kapatmak için mücadelesini sürdüren ev sahibi ekip; başarılı savunma oyunu sayesinde bu konuda epey iddialı. Ligin en az gol yiyen ekibi konumundaki Philadelphia Union; oyun içindeki istikrarını bozmadan hedefine ulaşmak için çaba sarf ediyor. Bazı maçlarda skor üretme sorunu yaşadığı da net bir biçimde gözlemlenen ev sahibinin; bu maçta rakibinin açıklarını değerlendirme konusunda sıkıntı çekme ihtimali oldukça düşük.

Ligin en fazla gol yiyen ekiplerinden biri olan DC United; özellikle de deplasman karnesiyle büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Önceki sezonlara göre kadrosunda gözle görülür bir düşüş yaşayan Washington ekibi; yeni sezonda bu hataların tamamını telafi etmek istiyor. Drafta en üst sıralardan dahil etme hedefiyle ligdeki gidişatı daha az düşünen başkent ekibi; savunma kurgusu problemlerini Philadelphia karşısında da birçok kez yaşama potansiyeline sahip. Ev sahibinin defansif oyunu ve kontratak yeteneği; DC’nin bu maçtan da hüsranla ayrılmasına neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir