Bahisanaliz

Günün Kuponu: 9 Şubat 2023

9 Şubat 2023 Perşembe günü oynanan maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu listesinde Jokerbet Risk Merkezi katkılarıyla yer almakta.

Casa Pia – Nacional (20:30) MS1 – 1.55

Portekiz Kupası’nda çeyrek final maçları devam ediyor. Ligde üst sıraları zorlayan Casa Pia ile 2. Lig’de dahi alt sıralara gerileyen Nacional karşı karşıya geliyor.

Portekiz Premier Lig’de Avrupa kupaları potasına girmeye çalışan Casa Pia; birkaç yıl önce başlattığı planlama sürecini başarıyla yürütüyor. Ülke futbolunda daha etkin bir konuma gelmeyi amaçlayan ev sahibi ekip; bünyesinde yetiştirdiği veya scout ettiği isimlerle beklenmedik bir başarı yakaladı. Geçtiğimiz yıldan bu yana istikrarlı bir gidişata sahip olan ev sahibi; kupa yarışında da aynı iddiayı sürdürmeyi hedefliyor.

Bir dönemin iddialı ekiplerinden olan Nacional ise, geçtiğimiz yıl küme düştü ve alt ligde de epey zor durumda. Kadrosunu güçlendirmeyi başaramayan ve istikrarsız bir görüntü sergileyen deplasman ekibi; 3. Lig’e düşmeme mücadelesi vermeye başladı. Bu durumdan kurtulmak için çareler arayan Nacional; kupada bir mucize gerçekleştirmek ve eski günlerine geri dönmek istiyor.

Ev sahibi Casa Pia’nın güçlü kadrosu ve istikrarlı yapısı, Nacional karşısında epey ağır basıyor. Bu nedenle taraf bahsi yapmak mantıklı görünmekte.

Twente – Ajax (20:45) 2.5 Üst – 1.66

Hollanda Kupası’nda ülkenin iki devi karşı karşıya geliyor.

Bu sezon Hollanda Ligi’nde ender görülen bir savunma başarısı yakalayan Twente; karışık bir görünüm sergileyen zirve hattına dahil olmayı başardı. Liderin yalnızca 6 puan gerisinde olan ev sahibi ekip; bugünkü rakibi Ajax’ın da 3 puan gerisinde konumlandı. Savunma odaklı oyun anlayışıyla iç sahada rakiplerine geçit vermeyen Twente; kontrataklardan bulduğu gollerle ise beklenenden çok daha yüksek bir skor ortalaması yakaladı.

Sezon başından bu yana yeni bir yapılanma kurma mücadelesi içerisinde olan Ajax; sezon sonuna dek teknik direktörlüğe John Heitinga’yı getirdi. Takımın bu yılki istikrarsız görüntüsü, elde kalan yıldızların da beklenen performansa ulaşamadığını göstermekte. Hücum yönünde bu yıl da en iyi istatistikleri yakalayan deplasman ekibi; savunmada ise istenen seviyenin epey uzağında kaldı. Lige alternatif olarak kupa seçeneğini gören Ajax; bu ihtimali boşa düşürmemeye çalışacak.

Her iki ekibin de skor bulma yönündeki başarısı, oyunlarındaki tezatlıkla birlikte seyir zevkini arttıracaktır. Bol gollü bir maç bizleri bekliyor.

Estoril – Boavista (21:00) 2.5 Alt – 1.58

Portekiz Ligi’nde küme hattına girmemeye çalışan Estoril, orta sıralarda konumlanan Boavista’yı ağırlıyor.

Geçtiğimiz yıl en üst kümeye geri dönen Estoril, iki sezondur savunma odaklı bir oyun anlayışıyla sahaya çıkıyor. Bu sayede üzerindeki birçok takımdan daha az gol yiyen ev sahibi ekip; üretkenlik problemini çözememesi sebebiyle alt sıralarda kaldı. Kontratak silahlarından istediği verimi alamayan Estoril; yine savunmadaki başarısına güvenerek sezonu tamamlamaya çalışacak. Gol yollarının sorunları ise, bir sonraki sezonun konusu olarak görülmekte.

Bu sezon da orta sıralardaki yerini garantilemeyi neredeyse başaran Boavista; özellikle de iç saha maçlarında gösterdiği başarılı grafik sayesinde küme hattından kaçtı. Avrupa kupalarına katılma ihtimali de epey düşük görünen deplasman ekibi; ligi güvenli bir noktada tamamlamaya epey yaklaştı. İç sahada üretkenlik ve kalesinde gol görme konusunda bonkör bir takım olan Boavista; dış sahada ise her iki alanda da daha kapalı bir takım görünümünde. Bu durum da, bugünkü maça dair fikirleri netleştirmekte.

Skor bulma yönünden problemler yaşayan ve savunma hattına güvenen iki ekip de; bu maçtaki gol oranının yükselmesine katkı sunmamaya daha yakın. Alt tercihine gitmek daha mantıklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir