Bahisanaliz

Türkiye Galler EURO 2024 Eleme Grubu Maçı Hangi Kanalda Saat Kaçta

EURO 2024 Elemeleri’nde 3 maç geride kaldı. 8 maçta sona erecek bu süreçte Türkiye; ilk iki sıraya girebilmenin mücadelesini veriyor. İkinci maçta Hırvatistan’a yenilerek büyük bir yara alan Millilerimiz; geçtiğimiz Cumartesi günü Ermenistan karşısında aldığı son dakika galibiyetiyle yeniden grup lideri oldu. Gruptaki dördüncü maç olan Galler karşılaşması ise; EURO 2024 yolunda ülkemizin kaderine doğrudan etki edebilecek nitelikte bir müsabaka olarak öne çıkıyor.

Türkiye ve Galler arasında oynanacak EURO 2024 eleme maçı; canlı maç izle sitelerinin zirvesi olan Jokerbet TV’de! Bu akşam Samsun’da oynanacak dev maç, saat 21:45’ten itibaren tüm detaylarıyla Jokerbet TV ekranlarında.

Türkiye’nin Durumu

Stefan Kuntz yönetiminde birçok önemli maçtan galibiyet almayı başaran Milli Takım; en önemli virajda ise Portekiz’e boyun eğmek durumunda kalmıştı. Portekiz mağlubiyetinden bu yana sert bir şekilde eleştirilen Kuntz ve ekibi; EURO 2024 biletini cebine koyarak gelen eleştirileri bertaraf etmek istiyor. EURO 2021’de olduğu gibi genç ve dinamik bir oyuncu havuzuna sahip olan Milli Takımımız; son dönemde eklenen yıldızlarıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Ancak Enes Ünal’ın sakatlanmasıyla ortaya çıkan forvet problemi, yakın dönemdeki maçlar için soru işareti yaratmakta.

Ermenistan ve Hırvatistan maçlarında yapılan savunma hataları, Türkiye’nin Galler karşısında daha tedbirli bir oyun seçmesini zorunlu hale getiriyor. Özellikle de kontratak yönünden oldukça kuvvetli bir takım olan Galler’le karşılaşılması; hata ihtimallerinin daha da korkutucu boyutlara ulaşmasına yol açabilir. Kuntz ve öğrencilerininin; rakibin katı savunma anlayışını delmek için de birkaç farklı opsiyon geliştirmesi gerek. İç sahada oynayacağımız kritik eşleşmede, Milli Takımımız’ın galibiyet için skorer yönünü de ön plana çıkarması şartı.

Galler’in Durumu

Gareth Bale’ın futbolu bırakmasıyla birlikte hücumda istenen seviyelere ulaşamayan Galler; savunma odaklı oyun anlayışıyla elde ettiği kazanımları korumanın peşinde. EURO 2020’de Türkiye karşısında aldıkları galibiyet sayesinde son 16 turuna kalan Britanya temsilcisi; ilerleyen turlarda ise beklentileri karşılayamamıştı. Bale’ın ardından takımı sırtlayabilecek yeni yıldızlar bulamayan ekip; savunma disiplini sayesinde yeniden EURO tecrübesi yaşamayı arzuluyor.

İlk üç maçında beklentilerin altında bir performans gösteren Galler; üretkenlik konusunda önemli sıkıntılar yaşıyor. Kontratak hücumlarıyla skora gitmeye alışık olan deplasman ekibi; son dönemde bu yönde de sınıfta kalmaya başladı. Kadro kalitesindeki düşüşü oyun disipliniyle tolere etmek isteyen ekip; Türkiye karşısında da bu avantajını kullanmayı istiyor. Özellikle de Milli Takımımız’ın henüz tam anlamıyla oturmayan bir yapısının olması; Galler için işleri kolaylaştırabilir. Ancak Türkiye’nin yaratıcı oyuncu sayısının fazlalığı, Galler’i zor duruma sokabilir.

Muhtemel 11’ler

Türkiye: Mert; Zeki, Merih, Abdülkerim, Ferdi; Salih, Orkun, Hakan; Cengiz, Kerem, Barış Alper

Galler: Ward, Roberts, Mepham, Rodon, Williams, Ampadu, Ramsey, Brooks, Wilson, James, Johnson

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir